facebook

Aktuality

Aktuality / 2017 / Detail aktuality

Nová terasa zdobí Golf resort Písek

06. 06. 2017

Klubovnu golfového hřiště v Kestřanech obklopuje nová terasa. Touto stavební úpravou jsme vytvořili i nový přístřešek pro parkování vozíků.
KESTŘANY - Původní dřevěná terasa byla po deseti letech nahrazena ocelovou konstrukcí. „K rekonstrukci terasy jsme museli přistoupit z důvodu značného opotřebení původní celodřevěné konstrukce. V místech napojení dřevěného zábradlí byla značně snížena pevnost kvůli hnilobě. Některé podlahové plochy a trámy nosné konstrukce již byly také prohnilé,“ uvedl Daniel Bagín, ředitel Golf Resortu Písek.
Nová konstrukce je tvořena z pozinkovaných IPE profilů, trapézového plechu a železobetonové desky, na které je natavená hydroizolace. „Nášlapnou vrstvu terasy tvoří pálená dlažba kladená na terče a po obvodu terasy je vytvořené nové zábradlí z jeklových profilů v pozinkové povrchové úpravě. Konstrukce zároveň slouží jako přístřešek pro vozíky,“ popsal úpravy mistr střediska pomocné stavební výroby Josef Brož. Rekonstrukci naše společnost provedla v období leden až duben 2017.
„Firmu KOČÍ jsme vybrali díky dobré cenové nabídce, vhodnému návrhu technického řešení problému a blízkosti firmy k našemu resortu. Neméně důležité byly i dobré zkušenosti z předchozí spolupráce.
Jsem přesvědčený, že výsledek je velmi dobrý. Betonovou nosnou deskou jsme zároveň získali zastřešenou plochu pro parkování vozíků. Pozinkované zábradlí hezky ladí s celkovým vzhledem klubovny,“ chválil provedenou práci Daniel Bagín.
V klubovně Golf resortu Písek se nachází Restaurace Červený Ovčín s kapacitou 100 míst pro posezení uvnitř a dalšími 50 místy pro venkovní posezení na zrekonstruované terase, ze které je krásný výhled na část golfového hřiště a okolí.