facebook

Aktuality

Aktuality / 2017 / Detail aktuality

KOČÍ a.s. navýšila základní kapitál

09. 11. 2017

Pozitivní výhled ve stavebnictví přesvědčil akcionáře KOČÍ a.s. k upevnění firmy na trhu. Do hodnoty vkladu stavební společnosti investovali další finance.
PÍSEK - Na valné hromadě akciové společnosti KOČÍ konané 23. října letošního roku bylo schváleno navýšení základního kapitálu o 15 milionů Kč. Akcionáři podpořili investici do stavební firmy a vyjádřili tak svou důvěru v její budoucnost. Investice pokryly především úhrady dlouhodobých závazků.
„Navýšení kapitálu považuji za velmi důležitý krok. Začali jsme novou dobu naší společnosti. Akcionáře přesvědčilo množství získaných zakázek a celkový výhled stavebnictví, který je v Jihočeském kraji pozitivní. Staneme se kapitálově silnější a zcela určitě tím došlo k ozdravení platební bilance společnosti pro naše partnery i klienty,“ řekl statutární ředitel společnosti KOČÍ a.s. Ing. Tomáš Kočí.
Letos již stavební firma realizovala stavební zakázky v objemu 138 milionů korun a do konce roku plánuje ještě dalších 50 milionů, což je o pět milionů korun víc než vloni. Mezi nejzajímavější realizace patřily modernizace kancelářských prostor na Policejním prezidiu České republiky v Praze, novostavba pavilonu Q Nemocnice Písek, přístavba výrobní haly KV2 International s.r.o. v Milevsku, rozšíření areálu společnosti BenAgro, novostavba odchovny mladých dojnic pro Zemědělské družstvo Bernartice, renovace průchodu z Heydukovy ulice do Palackého sadů v Písku, přestavba budovy v Tyršově ulice v Písku a stavba nové vrátnice v českobudějovickém Budvaru. To je jen zlomek z letošní práce zaměstnanců KOČÍ a.s., která do budoucna plánuje další rozšíření stavební výroby a navýšení obratu.